Dünya çapında binlerce pazarlamacı tarafından güvenilir

jooble viessmann puma samsung"/ jackwolfskin

Instagram abonelerinizi sadık müşterilere dönüştürün

SendPulse kullanarak Instagram sohbet botlarını pazarlama kampanyalarınıza nasıl dahil edebilirsiniz?

meaningful chain meaningful chain

Instagram'da sohbet botu otomatik yanıtlarını ayarlayın

İnsanlar genellikle şöyle sorular sorarlar: Bu ürün stokta var mı? Fiyatı ne kadar? Teslimat şartları nedir? Mağazanız nerede? İnsanların sorduğu en yaygın soruları biliyorsanız, insanların sorularına gerçek zamanlı yanıtlar vermek için bir sohbet botu kurabilirsiniz. Ayrıca, hızlı yanıt düğmelerini kullanarak bot konuşma akışınızı oluşturabilirsiniz; bunlar, kullanıcıları Instagram botunuzla etkileşime geçmeye teşvik edecektir.
multiple operators multiple operators multiple operators multiple operators

Ekibinizin birlikte çalışmasına ve birkaç canlı temsilciyi Instagram sohbetlerine bağlamasına yardımcı olun

Aynı anda birden fazla sohbeti yönetin — Instagram kullanıcılarıyla bire bir iletişim kurabilmeleri için ekip arkadaşlarınızı SendPulse hesabınıza yeni üyeler olarak davet edin.
users stories users stories

Hikayelerinde markanızdan bahseden kullanıcılara karşılık verin

Hedef kitlenizde marka güveni ve sadakati oluşturmak için ürününüzden veya markanızdan bahseden kullanıcılara otomatik yanıt verin. Teşekkür mesajları oluşturabilir, ilgili bot akışlarını başlatabilir veya teşvikler sunabilirsiniz. Instagram'da markanızı saran böyle bir vızıltı satış patlamasına neden olabilir - ilk olarak, memnun bir müşteri kendi hikayesinde sizden bahseder. Ardından, sosyal medyada daha fazla söz alarak yeni kitlelerin radarına girersiniz.
multiple operators multiple operators multiple operators

Reklamların yardımıyla sohbet robotunuzu Instagram'da tanıtın

Bir Instagram botu kullanarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtın. Kullanıcıları botla meşgul etmek için "Instagram Direct" hedefiyle hedeflenmiş bir reklam kampanyası başlatabilirsiniz. Facebook reklam hesabınızda bir hoş geldiniz mesajı oluşturun ve bot mesaj akışlarını başlatmak için tetikleyici olacak anahtar ifadeyi belirtin. Kullanıcı ilgili mesajı seçecek ve akıştaki diğer mesajları gözden geçirecektir. Botunuzla sohbet ederken bir müşteri gerçek bir kişiye danışmak isteyebilir - bu durumda sohbeti yöneticinize çevirebilirsiniz.
screen phone

Ödemeleri kabul et

Chatbot'unuzu işletmeniz için etkili bir satış kanalına dönüştürün. Müşterilerin sohbet içi sipariş verebilmeleri için ödeme sistemlerini entegre edin ve bot mesajlarınıza ödeme düğmeleri ekleyin.

Daha fazla bilgi edinin →
PayPal
stripe
mercadopago
flutterwave

Instagram iş akışlarınızı otomatikleştirmek için basit araçlar

subscription widgets subscription widgets subscription widgets

Abonelik widget'ları

Doğrudan web sitenizde sohbet botunuz için abone toplayın. Ziyaretçilerin tercih ettikleri iletişim platformunda (Instagram, Facebook Messenger, Telegram veya WhatsApp) botunuza katılmalarını sağlayacak çok kanallı bir abonelik widget'ı oluşturun.

Daha fazlası →

editor
editor btn 1 editor btn 2 editor btn 3 editor btn 4

Görsel sohbet botu oluşturucu

Göndermek istediğiniz mesajlarla ayrıntılı bir senaryo geliştirerek sohbet botunuzun mimarisini ve mantığını oluşturun. İlk olarak, otomatik yanıtları tetikleyecek anahtar kelimeleri veya olayları belirleyin. Ardından, sohbet botu mesajlarınızı görüntülemek ve göndermek için kurallar ve koşullar oluşturmak için farklı sohbet botu öğeleri kullanın.

Daha fazlası →

subscription widgets subscription widgets

Harici sistemlerden veri almak için API istekleri

Bilgi almak ve doğrudan abonelerinize mesajlarda görüntülemek için üçüncü taraf sistemlere istek gönderin. Örneğin, abonenin şehrini biliyorsanız hava durumu tahminleri gönderebilir veya müşterinizin aradığı ürünün adını biliyorsanız arama sonuçlarını sohbet botunuzda görüntüleyebilirsiniz.

setting filters setting filters

İlgili mesajları göndermek için filtreler

Abonelerin ilgi alanlarına, kişisel bilgilerine ve satın alma geçmişine göre mesajlar gönderin. Filtreler yardımıyla sisteminize web kancaları gönderebilir, ihtiyaç duyduğunuz anda bot otomatik yanıtlarını kapatabilir, aracılarla canlı sohbet açabilir, etiket veya değişken atayabilir ve güncelleyebilir ve diğer sohbet botu akışlarını başlatabilirsiniz.
user data user data

Kullanıcılardan bilgi kaydetmek için kullanıcı girişi

Sohbet botu akışınıza “Kullanıcı girişi” öğesini ekleyerek abonelerinizden bilgi alın. Daha sonra bu bilgileri mesajlarınızı kişiselleştirmek ve hedef kitlenizi segmentlere ayırmak için kullanabilirsiniz.

Daha fazlası →

add files add files

Dosyalar, resimler, ses, video dosyaları ve emoji

Abonelerle iletişiminizi daha etkili hale getirmek ve ürün veya hizmetinizi en iyi şekilde göstermek için mesajlarınızda farklı içerik türlerini kullanın.

panelsettings arrow bubble

Yapay zekayı sohbet botunuza bağlayın

OpenAI'nin ChatGPT dil modeliyle doğrudan entegrasyon kullanarak botunuz abonelerle insan benzeri bir şekilde iletişim kurabilir.
Daha fazlası
app

Instagram'da sohbetlerle çalışmak için mobil uygulama

Mobil uygulamamızı kullanarak abonelerinize yanıt verin. Uygulama ile aynı anda birkaç sohbeti kolayca destekleyebilir ve hareket halindeyken sohbet botlarınızı yönetebilirsiniz.

multichannel communication

Çok kanallı iletişim

SendPulse ile yalnızca Instagram için değil, Instagram, Viber, WhatsApp, Facebook ve Telegram'daki sohbet botlarını da kullanarak eksiksiz bir sohbet botu pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz.

FAQ

SendPulse hesabınıza giriş yapın, “Chatbots” sekmesine gidin ve sohbet botu kurmak istediğiniz Instagram sayfasını ekleyin.

Sohbet botları her işletme için faydalıdır. Instagram'da buna benzer yüzlerce soru alıyorsanız ve onlarca siparişle ilgileniyorsanız, bir sohbet botu yardımıyla işinizi çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Instagram'da doğrudan mesajlara yanıt vermesi için bir kişiyi işe almanıza gerek yok - bu rutin işlemi kolayca otomatikleştirebilirsiniz.

İlk olarak, abonelerinizin sipariş verme, bir ürünü iade etme veya değiştirme veya soru sorma gibi gerçekleştirebileceği farklı eylemlere dayalı bir sohbet botu akışı oluşturmanız gerekir. Bunu yaptığınızda, kullanıcılarınız hedefli bir eylem gerçekleştirdiğinde, bir sohbet botu onlarla etkileşime girecek ve sorgularında onlara yardımcı olacaktır. Üstelik Instagram sohbet botları uyguladığınız filtrelere göre müşterilerinizle ilgili bilgileri CRM'inize gönderebilir.

Bir Instagram sohbet botuyla, siparişlerinizi doğrudan mesajlarla işleyen bir canlı temsilci kiralamanız gerekmez; bu da işletmenizin zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Sohbet botu 7/24 kesintisiz çalışır ve her kullanıcıya anında yanıt verir. Müşterilerinizin karşılaşabileceği sorunları gidermenize, satın alma engellerini en aza indirmenize veya ortadan kaldırmanıza ve müşteri kaybını azaltmanıza yardımcı olabilir.

Otomatik bir akış göndermek için bir tetikleyici oluşturun - bu, insanların sohbetinize veya sayfanıza abonelik gibi herhangi bir etkinliğe soru gönderirken genellikle yazdığı anahtar kelimeler olabilir. Ardından, her mesajı göndermek için koşulları ayarlayarak sohbet botunuz için bir senaryo oluşturun.

"Hesap ayarları"na gidin, "Kullanıcılar" ı açın ve "Yeni bir kullanıcı davet et"i tıklayın. SendPulse hesabınızdaki kullanıcılara erişimin nasıl dağıtılacağına ilişkin adım adım talimatları okuyun.

SendPulse'ın sohbet botu oluşturucusu ile InstagramWhatsAppViber, Facebook ve Telegram için botlar oluşturabilirsiniz.

Fiyatlandırma sayfamızda sohbet botu hizmeti abonelikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir Instagram sohbet botu bağlayın ve otomatik yanıtlarla zamandan tasarruf edin

Instagram'da 7/24 hedef kitlenizle etkileşim kurmak için bir bot oluşturun