E-mail bültenleri, e-mail pazarlamasında en yaygın e-mail türüdür. Adından da anlaşılacağı gibi, genellikle kitleyi meşgul etmeyi amaçlayan haberler ve güncellemeler içerirler. Aynı zamanda, kullanıcıları dönüşüme doğru yavaşça itecek şekilde tasarlanmıştır. SendPulse'a kaydolduktan sonra ücretsiz olarak e-mail bültenleri gönderebilirsiniz.

Bazı pazarlamacılar, haber bültenlerinin kurulum için büyük bir sıçrama olmadığını, ancak ayrıntılara dikkat edilerek oluşturulan haber bültenlerinin ödeyeceğinden emindirler. Bir e-mail bülteninin genel e-mail pazarlama stratejinizdeki rolü önemli olabilir.

E-mail Bültenleri İşletmeniz İçin Neden Önemli?

 • Kapsama
 • Etki
 • Kişiselleştirme
 • Güvenilirlik
 • Ilişki

E-mail bültenlerinin işletmenizin gelişmesine nasıl yardımcı olabileceğini tartışalım.

 • Kapsama. 3,8 milyardan fazla kişi e-mail kullanıyor. Her gün insanlar ortalama 281 milyar e-mail gönderiyor ve alıyorlar . İş e-mailleri günlük gönderilen e-maillerin çoğunluğunu (yaklaşık 109 milyar) oluşturmaktadır. Akıllıca kullanılırsa, e-mail bültenleri kısa sürede muazzam kitleleri kapsayabilir.
 • Etkililik. E-mail pazarlaması yaklaşık% 4000'e yakın yatırım getirisi sağlar ve e-mail bültenleri bu başarıya önemli katkıda bulunur. Müşterilerle etkileşimde bulunmak için en yaygın kullanılan e-mail türü olduğunu kanıtladı.
 • Kişiselleştirme. E-mail pazarlamacıları genellikle tüketicilerinin davranışlarını ve tercihlerini dikkate alır. Kişiselleştirilmiş e-mailler insanların satın alma olasılığı yüksek olan ürünler sunduğundan bu yaklaşım işe yarar . Sonuç olarak, çeşitli sosyal grupların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya yardımcı olan e-mail bültenlerimiz bulunmaktadır.
 • Güvenilirlik. Niçin işinizde yaklaşan trendleri paylaşmak için bültenleri kullanmıyorsunuz veya üretim sürecinize perde arkası bakıyorsunuz? Bu, belirli bir alandaki uzmanlığınızı vurgulamak ve aynı zamanda abonelerin güvenilirliğinizi anlamalarını artırmak için adil bir fırsattır.
 • İlişki. İnternet pazarlamasındaki ezici rekabet, markaları daha yaratıcı ve gerçek olmaya teşvik ediyor. Daha fazla veren işletmeler, karşılığında daha fazla kazanma eğilimindedir. E-mail bültenleri, kitleyle uzun süreli ilişkiler kurmak için mükemmel bir kanaldır.

Şimdi e-mail yapısını tartışalım.

E-mail Bülten Yapısı

 • Şablon
 • Tasarım
 • Kopya
 • Konu satırı
 • CTA'lar
 • Gönderenin adı
 • Aboneliği iptal et bağlantısı

E-mail bültenlerini nasıl oluşturacağınızı ve göndereceğimizi öğrenmeden önce, bileşenlerini anlamamız gerekir:

 • Şablon. Bir web tasarımcısı gelecekteki bir e-mail bülteni için bir HTML şablonu oluşturur. Belirli hedeflere ulaşmak için profesyonel görünmeli ve markanın görsel kimliğine uygun olmalıdır. SendPulse önceden tasarlanmış şablonlarından yararlanarak temel bilgilerle başlayabilirsiniz .
 • Tasarlayın. Alıcı, e-mail bülteninde kullanılan renkler, formlar ve yazı tipleriyle markayı tanımalıdır. Her resim ve metin parçası bilgilendirici ve zeki olmalı ve hiçbir şekilde sinir bozucu olmamalıdır.
 • Kopya. Bir e-mail bülteninin daha iyi bir kısmı müşterileri eğlendirmeli ve eğitmelidir. E-mailin geri kalanı promosyona odaklanmalıdır. Yüksek kaliteli içeriğin iyi bir kısmıyla zıt küçük bir tanıtım mükemmel bir seçimdir. Unutmayın, çoğu e-mail bülteniyle daha azı daha fazladır.
 • Konu satırı. İnsanların bir e-maili açtıklarında ilk düşündükleri şey budur. Konu satırının mükemmel uzunluğu yaklaşık 30-50 semboldür ve stilinize ve hedeflerinize bağlıdır. Uzunluk ne olursa olsun, konu satırı yaratıcı, eğlenceli ve ilgi çekici olduğunda e-mail bülteninin açılması daha olasıdır.
 • CTA'lar. E-mail bültenlerinin tanıtım kısmında, harekete geçirici mesaj içermelidir -bu belirli bir web sitesi sayfasına bağlantı içeren bir düğme olmalı. Ancak korkak görünmekten kaçınmak için çok fazla şey eklemeyin. İyi bir CTA, okuyucunun hangi işlemi yapması gerektiğini açıkça yansıtır: “Daha fazla bilgi edinin”, “Sipariş verin”, “İndirim alın.”
 • Gönderenin adı. Alıcıların konu satırının yanında ilk gördüğü şeydir. Gerçek adınızı kullanmanız uygundur, e-mail bülteninizi daha kolay hale getirir. Bu, bir işletme ile müşterileri arasındaki mesafeyi kesmenin ve iletişimi insancıllaştırmanın başka bir yoludur.
 • Aboneliği iptal et. Tuhaf görünebilir, ancak kapılar her zaman her iki yönde de tüketiciler için açılmalıdır. Onları getirmek için çok fazla çaba harcadığınızda potansiyel müşterilerinize veda etmek zordur . Abonelikten çıkma bağlantısını tıkladıktan sonra ne kaldığını tahmin edin - markanızın etrafında bir topluluk oluşturacak gerçekten ilgili kişiler.

Artık bir e-mail bülteninin yapısını öğrendiğinize göre, bazı harika örnekler görelim!

E-mail Bülteni Örnekleri

Aynı kalitede e-mailler oluşturmanıza yardımcı olacağını umarak üç harika örnek topladık.

Grammarly. İşte kullanıcının hizmetleriyle nasıl etkileşime girdiğine bağlı olarak son derece kişiselleştirilmiş bir e-mail bültenine mükemmel bir örnek.

TED. Bu şirket, beğendiğiniz konulara ve daha önce izlediğiniz veya paylaştığınız içeriğe göre haftalık öneriler gönderir.

Growthrocks. Bültenler her zaman düz metin halindedir, parlak, eğlenceli ve konudur.

Şimdi de mükemmel e-mailler oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçlarını inceleyelim.

E-mail Haber Bülteni En İyi Uygulamaları

 1. Mail listenizi düzenli olarak temizleyin
 2. Abonelerinizi segmentlere ayırın
 3. Kısa ama bilgilendirici olun
 4. Konu satırlarınıza eğlence, gerilim ve heyecanlı yarış enjekte edin
 5. Dilbilginizi kullanın
 6. Spam içerikli kelimeler kullanmaktan kaçının
 7. Alternatif metni unutmayın
 8. İnsanların görsel algısını önemseyin
 9. Mobil uyumlu hale getirin
 10. E-maillerinizi akıllıca planlayın
 11. Çözümleyin
 1. Mail listenizi düzenli olarak temizleyin. Üç ay veya daha uzun süredir etkinlik belirtisi göstermeyen kullanıcıları yeniden etkinleştirmeye çalışın . Bazıları tepki verecek, ancak geri kalanını listemizden çıkarmanız daha iyi olur. Neden? Çünkü e-mail servis sağlayıcıları (Gmail, Yahoo, vb.) Bültenlerinizi alakasız olarak gösterir, bu da gönderenin itibarını zedeler .
 2. Abonelerinizi segmentlere ayırın. Segmentasyon , bir kampanyada her sosyal gruba daha doğru uyacak şekilde biraz farklı e-mail bültenleri oluşturma şansı verecektir. SendPulse ile mail listenizi cinsiyete, mesleğe, yere, yaşa, abonelerin eylemlerine ve daha fazlasına göre segmentlere ayırabilirsiniz.
 3. Kısa ama bilgilendirici olun. Kopyanızı net ve özlü hale getirin , insanların genellikle karmaşık metin kümelerini okumak için çok fazla zamanı yoktur. Kitlenize kendi dillerinde yaklaşmaya çalışın. Unutmayın, müşterilerinize arkadaş olmalısınız. Güvenecek, güvenecek ve satın almak isteyecekleri bir arkadaş.
 4. Konu satırlarınıza eğlence, gerilim ve heyecenlı yarışlar ekleyin. Açık oranı artırmak için mizah anlayışıyla bir konu satırı oluşturun . Nispeten kısa yapın, ancak biraz yetenek katın. İlgisini çeken alıcılar, içeride ne olduğunu bilmek için can atıyorlar. Konu satırlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için SendPulse ile ücretsiz A/B testini deneyin.
 5. Dilbilginizi kullanın. E-mailinizi göndermeden önce dilbilginizi tekrar kontrol edin. E-mail bülteninizde hata yapmak üzücü olacaktır.
 6. Spam içerikli kelimeler kullanmaktan kaçının. Spam kutusuna girmek, e-mail bülteniniz için en kötü senaryodur. Mevcut spam filtreleri daha karmaşık olsa da ve kelimelerinizin içeriğini analiz edebilse de, dikkatli olsanız iyi olur. Bu spam içerikli kelimelerden kaçının .
 7. Alternatif metni unutmayın. Bir görüntü herhangi bir nedenle yüklenmiyorsa, alternatif metin günü kaydeder ve eksik görüntüyü açıklar. Mesajınızın resimler olmadan bile anlaşılmasını sağlar.
 8. İnsanların görsel algısını önemseyin. Kopyalama, resimler ve CTA'lar ayarlandığında mesajda çok fazla beyaz boşluk bırakın. Bu şekilde, e-mail bülteninizi kolayca okuyabilirsiniz.
 9. Mobil uyumlu hale getirin. Tüm e-mail kullanıcılarının yaklaşık yarısı mobil cihazlarda e-mail açtığından e-mailinizin farklı mobil cihazlarda iyi göründüğünden emin olun.
 10. E-maillerinizi akıllıca planlayın. Müşterilerinizin yaşam tarzına göre bir program geliştirin. İnsanların e-maillerinizi okumasının ne zaman uygun olduğunu öğrenin. Düzenli olarak e-mail göndermeye devam edin, ancak insanların nefes almasına izin verin. Aksi takdirde, e-maillerinizin aboneliğini iptal eder veya spam olarak işaretlerler.
 11. Analiz edin. E-maillerinizin ne kadar etkili olduğunu izleyin. Tıklama , açık ve abonelikten çıkma oranlarınıza göz atın. Herhangi bir sorun olursa değişiklikleri uygularken bu metriklere güvenin.

SendPulse ile mükemmel e-mail bültenlerinin nasıl oluşturulacağı hakkında ayrıntılı bir talimat.

Ayrıca şununla arandı
Bülten hakkındaki bu makaleye oy ver

Kullanıcı Değerlendirmesi: 5 / 5

Yeni

Bugün SendPulse'ı ücretsiz deneyin

"Bülten" ile ilgileniyorsanız, toplu e-posta hizmetimizden istifade edebilirsiniz.