Email pazarlaması, email yoluyla ürün veya hizmetleri tanıtmanın bir yoludur. Email pazarlaması en iyi dijital medya kanalıdır ve müşterilerin edinilmesi ve elde tutulması için önemlidir. Sendpulse , email pazarlama platformunu ücretsiz bir planla sunuyor.

Email pazarlaması neden önemlidir?

 • Yüksek bir YG gösterir
 • Yeni müşteriler kazanmak için aktif bir kanal
 • Diğer iletişim kanallarıyla kolayca entegre edilebilir
 • SEO'nuza yardımcı olur

Pazarlama iletişiminin birincil kaynağı olmasının yanı sıra, email pazarlamasının diğer bazı faydaları:

 • Yüksek bir yatırım getirisi (yatırım getirisi) gösterir. Email pazarlaması, harcanan her 1 ABD doları için 44 ABD doları olarak geri döner.
 • Yeni müşteriler edinmek için aktif bir kanal. Email pazarlaması, yeni müşteriler elde etmek için Facebook veya Twitter'dan 40 kat daha etkilidir
 • Diğer iletişim kanalları ile kolayca entegre edilebilir. Kitlenizi büyütme, emailleri sosyal medya platformlarındaki profillerle, SMS veya web push bildirimleriyle harmanlama şansınızı kullanın.
 • SEO'nuza yardımcı olur. Paylaşmaya değer içerik oluşturun, abonelerinize gönderin, geri bağlantı kurun ve web sitenize trafik çekin.

Nasıl e-posta pazarlama yapmak için?

Bir email pazarlama işine başlamak için nasıl çalıştığını bilmeniz gerekir. İşte email pazarlamasının temel kavramları arasında hızlı bir yürüyüş.

Her şeyden önce, düşünceli bir email pazarlama stratejisi kullanırsanız, yukarıda belirtilen faydaları getirir. İşletmenizin çalışmasını sağlamak için bu listeyi bulmanız gerekir:

 1. Hedeflerini belirleyin
 2. Bir mail listesi oluşturun
 3. Bir email pazarlama kampanyası oluşturun
 4. Pazarlama emaili yazın
 5. Email gönderme sıklığını seçin

SendPulse bu adımları sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur.

Email Pazarlama Hedefleri Belirleme

İşletmenizi neden email ile pazarlayacağınızı anladığınızdan emin olun. Hedeflerinizin olması gerekir:

 • Açık - hedef kitleyi ve her bir kampanyadan nasıl yararlanabileceğinizi belirleyin.
 • Ulaşılabilir - Bütçenizi, kaynaklarınızı, zamanınızı ve becerilerinizi aklınızda bulundurun.
 • Zamanında - hedeflerinizi tamamlamak için bir son tarih belirleyin.
 • Ölçülebilir - hangi KPI'ların kampanyanızın başarısını izleyeceğini belirtin.

Mail Listesi Nasıl Oluşturulur

 1. SendPulse'a kaydolun
 2. Abonelik formu oluşturma
 3. Abonelik formunuzu web sitenizin yüksek trafik alanlarına yerleştirin
 4. Abone olmayı kolaylaştırın

Email pazarlama hedeflerinizi anladığınız anda, email göndermek için bir kişi veritabanı oluşturmanız gerekir. Yeni aboneleri kolayca çekmek için şu dört adımı izleyin:

 1. SendPulse'a kaydolun. Email kampanyanızı web siteniz üzerinden tanıtın, abonelik formlarını kullanın. Formları web sitenizin yüksek trafik alanlarına (altbilgi, kenar çubuğu veya blog yayınlarınızın sonuna) yerleştirin.
 2. Bir abonelik formu oluşturun. Katıştırılmış, pop-up , kayan veya sabit abonelik formları arasından seçim yapın. SendPulse, ihtiyaçlarınızı karşılamak için dört tür abonelik formu oluşturmanıza olanak tanır .
 3. Abonelik formunuzu web sitenizin yoğun trafik alan yerlerine yerleştirin. En iyi yerin altbilginizde , kenar çubuğunuzda mı yoksa blog yayınınızın sonunda mı olduğuna karar verin.
 4. Abone olmayı kolaylaştırın. Kullanıcının email adresini kolayca yazabildiğinden ve abone olmak için mükemmel bir neden sağladığından emin olun - ilk siparişte indirim veya ücretsiz gönderim iyi çalışır.

SendPulse ile açılır formumuzla bir abonelik formu oluşturabilirsiniz:

SendPulse subscription form 

GDPR uyumlu bir pazarlamacı olmak için kullanıcılardan aboneliklerini doğrulamalarını isteyen onay emailleri gönderin. Kullanıcılara abone olduktan sonra ne olacağı, hangi içeriği alacakları ve sizden ne sıklıkla duyacakları konusunda net bir açıklama sağlayın.

Email Pazarlama Kampanyası Nasıl Oluşturulur

 1. Mail listenizi seçin.
 2. Kullanılabilir bir şablona dayalı olarak emailinizi oluşturun veya kendinizinkini oluşturun.
 3. Kampanya ayarlarını ve izlemeyi kontrol edin.
 4. Test emaili gönderin.

Bilgi tabanımızdaki bir email pazarlama kampanyası için daha ayrıntılı bir plana göz atın .

Kampanyalarınızda aşağıdaki email türlerinden yararlanın:

Tetiklenen emailler

Bu emailler otomatiktir ve kullanıcıların davranışlarına veya müşterilerin yaşam döngüsündeki aşamalarına dayanır: karşılama emailleri , yıldönümü emailleri , terk edilmiş alışveriş sepeti emailleri , işlem emailleri ve yeniden katılım emailleri .

Her zamanki gibi emailler (BAU)

Bu emailler kitlenizle birincil diyaloğu oluşturur. Bunlar, özel teklifler, satışlar, indirimler, eğitim bilgileri veya duyurular içeren promosyon emailleridir .

Hangi tür emailleri göndermeyi seçerseniz seçin , abonelerinizin açacağı email kopyasını nasıl oluşturacağınıza ilişkin bazı standart kurallar vardır.

Pazarlama Emaili Nasıl Yazılır

Emailinizi oluştururken aşağıdaki ipuçlarını uygulayın:

 1. Akılda kalıcı bir konu satırı oluşturun. 20 karakterle sınırlayın ve ön başlık metniyle anlamlı olduğundan emin olun . Bu şekilde aboneleriniz, gelen kutularını kontrol ederken emailiniz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi edinir.
 2. Alakalı içerik getirin ve kişiselleştirin. Gelecekte alakalı ve yararlı emailler oluşturmak için kitlenizi yaşlarına, konumlarına, cinsiyetlerine ve tercihlerine göre segmentlere ayırın.
 3. Kısa tutun. Ortalama olarak, bir emaili okumak 11 saniye sürer , bu nedenle emailinizin sıkıcı olmadan bilgilendirici olmasını istersiniz.
 4. İşlem yapılabilir bir CTA düğmesi yapın. Bu düğme açık bir harekete geçirici mesaj içermelidir , örneğin, "Şimdi satın al" veya "Evet, abone olmak istiyorum."

Email Pazarlama Kampanyaları Ne Sıklıkta Gönderilir

İstatistiklere göre, şirketler günde 2-4 email gönderiyor. Müşterilerinize ne sıklıkla email göndermelisiniz? Email sıklığını nasıl ayarlayacağınızla ilgili ipuçlarının listesi:

 • Bu soruyu abonelik formunda ele alın. Kullanıcılara emailinizi günlük, haftalık veya aylık alma seçeneği sunun. Kullanıcılar email kampanyalarınıza abone olduğunda bunu yapabilirsiniz.
 • Açık ücretlerin ve abonelikten çıkmaların sayısını izleyin. Emaillerinizin sıklığını bu rakamlara göre değiştirin.
 • Kullanıcıların katılımının kökenini inceleyin. Bazı aboneler yalnızca tanıtım emailleri almakla ilgilenmeyebilir. Ancak diğerleri satışlarınızla ilgilenecek ve en iyi blog yayınlarıyla bültenlerinizi görmezden gelecektir. Kullanıcıların içerik tercihlerini belirtmelerine ve cevaplarına göre emaillerinizin sıklığını planlamalarına izin verin.
 • Bir A/B testi yapın. Aynı anda mail listenizdeki iki eşit gruba email gönderin, açılış oranını kontrol edin ve kazanan sıklığı seçin.

Email Pazarlama Sonuçları Nasıl Ölçülür?

Kampanyalarınızın başarılı olup olmadığını izlemek için ilgili KPI'ları seçin :

 • Hemen çıkma oranı - abonelerin gelen kutularına teslim edilmeyen emaillerin sayısı.
 • Açık ücret - açılan emaillerin sayısı.
 • Tıklama oranı - emaillerinizdeki bağlantıları açan ve tıklayan kullanıcı sayısı.
 • Abonelikten çıkma oranı - abonelikten çıkma bağlantısını tıklayan alıcıların sayısı .
 • Spam şikayet oranı - emaillerinizi spam olarak işaretleyen kullanıcı sayısı.
 • Dönüşüm oranı - istenen işlemi yapan kullanıcı sayısı: satın alma, indirme veya abonelik.

Email pazarlamanın maliyeti nedir?

Ortalama olarak, kullandığınız platforma ve veritabanı boyutunuza bağlı olarak, email ile pazarlama aylık 9 ila 1000 $ arasındadır.

SendPulse, kullanıcılarına 500 abone email listesi için ücretsiz 15 bin email planı sunuyor. Bu plan, en popüler ve faydalı pazarlama araçlarını kullanmanızı sağlar: kişiselleştirme , segmentasyon , abonelik formları, A / B testi, uygun email düzenleyici , açılmamış yeniden gönderme ve çok daha fazlası. Daha önemli bir kişi veritabanı sizi parasız bırakmaz - ücretli planlar 8 $ 'dan başlar.

Ayrıca şununla arandı
Email pazarlaması hakkındaki bu makaleye oy ver

Kullanıcı Değerlendirmesi: 5 / 5

Yeni

Bugün SendPulse'ı ücretsiz deneyin

"Email pazarlaması" ile ilgileniyorsanız, toplu e-posta hizmetimizden istifade edebilirsiniz.